cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo

Zamek Eltz

Zamek Eltz to monumentalna budowla, która wznosi się nad rzeką Elzbach. Jest to, od początku swojego powstania, zamek należący do rodziny von Eltz. Średniowieczna wartownia, której miejscem są zachodnie Niemcy. Budowniczym zamku był Rudolf von Eltz a okoliczne tereny otrzymał on za swoje liczne zasługi od cesarza Fryderyka Barbarossy.

Chętnie odwiedzana atrakcja turystyczna

Budowla jest dzisiaj bardzo chętnie odwiedzaną, przez turystów, atrakcją turystyczną Nadrenii. Jego malownicze położenie i niezwykle ciekawy styl architektoniczny, który jest reprezentowany przez zamek sprawia, że wiele wycieczek i osoby prywatne chcą tam zajrzeć. Dzisiaj znajduje się w nim muzeum, które oferuje liczne dzieła malarskie oraz ekspozycja militariów i odzieży codziennej dawnych lat.
Warownia nigdy nie uległa znacznym zniszczeniom, idealnie obroniła się w czasie II Wojny Światowej jak i w poprzednich latach różnego rodzaju zawieruch i działań historycznych. W latach wieku XIX zamek został poddany kompletnej renowacji i dzisiaj jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania.

Najpiękniejszy zamek w Niemczech

Zamek Eltz uważany jest za najpiękniejszy w całych Niemczech.
Ciekawostką jest fakt, że aby zobaczyć ten zamek i dotrzeć do niego nie trzeba wchodzić w górę lecz wystarczy zejść w dół a wszystko dlatego, że jest to zamek ulokowany w dolinie. Cały zamek schowany jest przed oczami ciekawskich i by go zobaczyć trzeba nie lada wyzwania. Przez dość długą chwilę, trzeba iść z parkingu drogą przez las i gdy już zaczyna się wątpić, czy idzie się w dobrą stronę, nagle przed oczami staje w swojej całej okazałości i w swoim majestacie przepiękny zamek Eltz.

Wnętrze zamku

Zamek ten jest także jednym z nielicznych zamków w Niemczech możliwych do zwiedzania wewnątrz. Obok muzeum i miejsc z kolejnymi ekspozycjami w zamku można obejrzeć też niektóre komnaty i skarbiec, który pełen jest drogocennych przedmiotów. Zauważyć też należy, że wnętrze zamku jest bardzo kolorowe a ściany są ciekawie udekorowane.

Okolice zamku

Tak jak piękny jest sam zamek a jego wnętrze jest bardzo ciekawe i warte zwiedzenia to okolice budowli są wprost przepiękne. Jest tam kilka szlaków określonych i polecanych w przewodnikach. Kolejnymi szlakami można przejść się spacerkiem po bardzo pięknej i malowniczej okolicy. Miejsce jest warte uwagi pod każdym względem. Zarówno spodoba się miłośnikom zabytków jak i miłośnikom przyrody. Warto jest tam pojechać, dojść do zamku, zwiedzić go i pospacerować po okolicy.