cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo

Artscience Museum

Artscience Museum stało się cudownym punktem orientacyjnym zarówno dzięki wyjątkowej architekturze, jak i ekskluzywnym wystawom. Ten inspirowany lotosem budynek o powierzchni 5000 m2 mieści 21 naturalnie oświetlonych galerii, w których wystawy łączą sztukę, naukę, kulturę i technologię.

Artscience Museum

Muzeum Sztuki Nauki w Marina Sands Bay stało się cudownym promieniowaniem orientacyjnym dzięki wyjątkowej architekturze, jak i ekskluzywnym wystawom. Ten inspirowany lotosem budynek o powierzchni 5000 m2 cena 21 naturalnie oświetlonych galerii, w których wystawy łączą sztukę, naukę, kulturę i technologię.

Wystawy Art Science Museum nieustannie się zmieniają i ewoluują, nadążając za trendami w świecie sztuki i nauki. Obecnie w muzeum znajdują się cztery wystawy, w tym wystawa stała – Future World: Where Art Meets Science.

Jedną z najpopularniejszych wystaw muzeum jest „Marvel Studios: Ten Years of Heroes”, w której odkrywa się świat Marvela w dziesiątą rocznicę jego powstania. Od świata Czarnej Pantery po Avengers, odwiedzający mogą zajrzeć do historii i twórczości tych ukochanych superbohaterów.

Wystawy w Artscience Museum

Wzrok, dotyk i dźwięk – te zmysły ożywają w niezwykłym interaktywnym doświadczeniu na wystawie Art Science Museum Singapore Future World. Stała ekspozycja to wciągające doświadczenie i zabiera odwiedzających w podróż przez pięć środowisk – przyrodę, miasto, sanktuarium, park i przestrzeń.

Wystawa została odnowiona 1 września, dodając ekscytujące nowe instalacje do istniejących dzieł. Łączy w sobie elementy sztuki, nauki, technologii, opowiadania i tylko odrobinę magii. Wystawa pozwala odwiedzającym wejść w interakcję z pięcioma środowiskami, które symbolizują ich prawdziwy świat. Próbuje pokazać, jak interakcja człowieka zmienia środowisko nawet przy najmniejszym działaniu, nie tylko w zaawansowanym technologicznie świecie wystawy, ale nawet na Ziemi. Zwiedzający mogą oglądać stworzone przez człowieka bestie wykonane z plastiku, dosłownie idące przed nimi. Stworzone jako funkcjonalne maszyny, te bestie stanowią unikalną mieszankę sztuki, inżynierii i lokomocji.

Instalacje wystawowe wykorzystują światła LED, ekrany dotykowe i dźwięk przestrzenny, aby stworzyć pełne, wciągające wrażenia 360 stopni. Każde ze środowisk ma wiele instalacji, a niektóre z najlepszych obejmują – Przesuwając się przez pole owoców (natura), szkicowe miasto (miasto) i kryształowy wszechświat (kosmos). Dzieci szczególnie uwielbiają interaktywny charakter wystawy i uczą się, dotykając, klikając i przesuwając instalacje.