cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budowle

Muzeum Titanica

Historia Titanica i przyczyny jego zatonięcia wciąż dla niektórych osób jest bardzo ciekawym materiałem do zgłębiania. Wiele osób interesuje jaki był Titanic, dlaczego zatonął i jak przebiegał jego pierwszy i ostatni rejs. Na to pytanie i nie tylko, przynajmniej w części, może dać wizyta w Muzeum Titanica. Miejsce to znajduje się w Irlandii, w Belfaście i już sam kształt budowli przypomina sylwetkę popularnego statku.

Fakty o muzeum

Muzeum Titanica powstało w setną rocznicę jego utonięcia, nic dziwnego, że stanęło w Belfaście, mieście, z którego jednostka wyruszyła w rejs. Jest to największe muzeum na świecie, jakie zostało poświęcone Titanicowi. Bryła całego budynku składa się z 4 dziobów statku, wznoszą się one na wysokość 27 metrów. Dzioby zwrócone się w cztery strony świata. Całą fasadę, tego niesamowitego budynku, tworzy około 3000 posrebrzanych, aluminiowych tarcz. Podstawę budowli otaczają baseny z wodą. Wewnątrz znajdują się cztery piętra, na które można wejść po 124 schodach lub wjechać, jedyną w Irlandii, podwieszaną windą.

Co na ekspozycjach?

Odwiedzając muzeum można dowiedzieć się wszystkiego, co jest wiadome, o statku o nazwie Titanic. Jest tam 9 interaktywnych ekspozycji, które bardzo dokładnie informują o wszystkich wydarzeniach związanych z jednostką aż od projektu do utonięcia. Poszczególne sale są zrekonstruowanymi miejscami ze statku, daje to możliwość w pełni poczuć jak wyglądało tam życie i co robili pasażerowie i pracownicy. Atmosfera statku jest w pełni odczuwalna w muzeum i każdy ma wrażenie, że na Titanicu się znajduje.
W muzeum są zrekonstruowane sale balowe, kajuty, restauracje a wszystko to obrazuje możliwość usłyszenia głosów pasażerów, ratujących swoje życie.

Nie tylko ciekawostka

Muzeum Titanica to nie tylko ciekawostka i podstawowa informacja o tym wielkim okręcie ale jest to także możliwość przeżycia rejsu i możliwość bycia na nim, chociaż przez chwilę. Oczywiście jest to niesamowita gratka dla fanów historii Titanica ale dla laików wizyta w tym miejscu, może być niesamowitym wrażeniem. O Titanicu słyszał prawie każdy, kto nie słyszał, jego historię obejrzał w filmie Jamesa Camerona. W muzeum w Belfaście w pełni jest zrekonstruowana ta niesamowita opowieść. Każdy kto odwiedził to muzeum staje się osobą, która przeżyła rejs. Przeżyła, w przeciwieństwie do większości jego prawdziwych pasażerów, i stała się prawdziwym twórcą opowieści o tym rejsie, ponieważ wizyta w muzeum, na każdego wpływa inaczej i sprawia, że każdy ma inne wrażenia.