cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budowle

Zamek Chillon

Z całą pewnością można stwierdzić, że kraj taki jak Szwajcaria jest bardzo popularnym kierunkiem podróży dla wielu osób. W tym państwie można znaleźć szereg zróżnicowanych zabytków, które warto odwiedzić. Wśród nich wymienia się na przykład taki obiekt jak Zamek Chillon. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

Położenie zamku

Zamek Chillon znajduje się w takim kraju jak Szwajcaria. Mieści się w kantonie Vaud. Wzniesiony jest na skalnej ostrodze w pobliżu Jeziora Genewskiego. Umieszczony jest na wschodniej części jeziora, pomiędzy takimi miastami jak Montreux i Villeneuve. Cypel, na którym został umieszczony zamek od zawsze stanowił strategiczny punkt. Posiadał on naturalny charakter obronny, co w tamtych czasach było bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu można było mieć pod kontrolą wąski przesmyk, który znajdował się pomiędzy Alpami, a Jeziorem Genewskim. Jest to kluczowy szlak, który łączył północ Europy z jej południem.

Historia zamku

Historia zamku Chillon rozpoczęła się już w epoce brązu. Jednak na przestrzeni wieków był on bardzo często modernizowany, a także rozbudowywany. Największa część zamku była budowana od wieku jedenastego aż do wieku trzynastego. Wtedy powstały między innymi jego dziedzińce. Na początku zamek należał do biskupów Sion, jednak później został przekazany książętom sabaudzkim. Zamek po rozbudowie był wykorzystywany przede wszystkim do kontrolowania szlaków handlowych, co było bardzo korzystnym rozwiązaniem. Wokół zamku znajdowała się również fosa, która posiadała doskonałe funkcje obronne. Została ona poszerzona w trzynastym wieku i został na niej zbudowany drewniany most. Wokół dziedzińca wznosiły się różnego rodzaju zabudowania. Wśród nich można przede wszystkim wymienić wejście oraz zabudowania koszarowe, a także siedzibę kasztelana, więzienia oraz magazyny. Oprócz tego można było tam również znaleźć apartamenty dworskie oraz kaplice. Po rewolucji francuskiej Zamek Chillon stał się własnością kantonu, w którym się znajdował.

Zwiedzanie

Z całą pewnością można stwierdzić, że Zamek Chillon jest fantastycznym miejscem do zwiedzania, jeśli ktoś podróżuje po takim kraju jak Szwajcaria. Znajduje się on w przepięknej okolicy, którą warto zobaczyć. Dodatkowo bogata historia tego miejsca na pewno zainteresuje każdą osobę, która lubi tego rodzaju tematykę. Warto poznać historię Zamku Chillon, ponieważ jest ona bardzo ciekawa i wiele może nauczyć o minionych czasach. Dlatego będzie to fantastyczny cel wycieczki dla każdego, kto podróżuje po Szwajcarii.