Pałac Dobris

0
260

Pałac Dobris położony jest w małej miejscowości o tej samej nazwie, 30 km od Pragi. Budynek słynie nie tylko z pięknych wnętrzach, ale także z faktu, że w jego murach bywało wielu znanych pisarzy i poetów.

Historia pałacu Dobris

Po II wojnie światowej pałac został przekształcony w obiekt, który należał do Związku Pisarzy Czeskich. Przyjeżdżali tu wszyscy słynni czescy mistrzowie artystycznej ekspresji, a także wielu radzieckich pisarzy, takich jak Ilia Erenburg, B. Field oraz pisarze z zaprzyjaźnionych krajów, w tym J. Amado.

Luksusowy Pałac Dobris do XVII wieku został opuszczony i zrujnowany, a w 1630 roku nabył go hrabia Bruno Mansfeld. Nowy właściciel całkowicie przebudował budowlę, dostosowując ją do zamieszkania.

Kilka lat później

Kilka lat później odrestaurowany pałac został zniszczony przez pożar. Mansfeld rozwiązał problem radykalnie przez wzmocnione ściany o konstrukcji żelaznej. Pałac został odbudowany w stylu rokoko i w takim stylu widzimy go dziś.

Budowla otoczona jest ogrodem francuskim, założonym w 1750 roku, i parkiem angielskim, który powstał nieco później. Obecnie w pałacu znajduje się muzeum ukazujące kolekcję mebli, zegarów i motocykli. Turyści mogą zobaczyć niektóre z zachowanych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here