cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo

Mercedes Benz Museum

To muzeum naprawdę trzeba obejrzeć i zasługuje ono nie tylko na uwagę fanów motoryzacji ale i każdego kto Stuttgart odwiedzi. Jest to kolebka pierwszych samochodów wyposażonych w silniki spalinowe, Muzeum mieści się właśnie w Stuttgarcie a jego budynek jest niezwykle nowoczesny. Jest także salon samochodowy a osoby odwiedzające mogą, pod wpływem chwili, zakupić odpowiedni pojazd.

Wycieczka po muzeum

Mercedes Benz Museum to miejsce, w którym zawarta jest cała historia pojazdów znanej niemieckiej marki i całej motoryzacji. Tu wszystko zaczyna się od początku czyli od konia. Koń był pierwszym środkiem, dzięki któremu ludzie zmieniali swoje miejsca pobytu. Potem powstał silnik o mocy 1 KM i taki silnik też znajduje się w omawianym muzeum.
Następnie spotkać można tak stare modele, niektórych popularnych samochodów, że wydawało nam się, że już tylko zostały one uwiecznione na taśmach starych filmów. Przechodząc poszczególne działy muzeum przechodzimy obok aut nowoczesnych, szybkich bolidów i pojazdów Formuły 1. Mercedes Benz Muzeum ma w swoich ekspozycjach także pojazdy przyszłości, samochody o fantastycznych budowach z niesamowitymi rozwiązaniami inżynieryjnymi.
W miejscu tym warto jest spędzić cały dzień, poznać kolejne pojazdy, które jeszcze mogą nas zaskoczyć. Na koniec wizyta odwiedzamy sklepik z pamiątkami, w którym można kupić odpowiednie i pamiątkowe gadżety.

Kilka faktów

Muzeum zawiera bardzo dużą ilość eksponatów. Powstało w 2006 roku i od tamtego czasu jest jedną z atrakcji Stuttgartu. Obok samochodów w muzeum znajduje się wiele różnego rodzaju silników, w przekroju, skrzyń biegów czy pierwsze techniczne patenty na powstawanie aut.

Dla prawdziwych fanów motoryzacji i marki Mercedes Benz jest to niesamowita gratka a dla laików ciekawostka jak powstawały samochody i jak się zmieniały przez wszystkie lata. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce, na pewno nie wieje tam nudą a rozrywkę dla siebie znajdą tam nawet dzieci. Muzeum posiada elektronicznego przewodnika a w każdym jego miejscu znajduje się tak zwany „.access point” . Taki punkt zostaje automatycznie wykryty przez sztucznego przewodnika, który równocześnie pozwala na wybór odpowiedniej dla siebie ścieżki, prowadzącej przez korytarze muzeum.

Takich ścieżek jest kilka, dla dzieci, dla amatora i dla fana motoryzacji. W związku z takim rozwiązaniem każdy znajdzie coś dla siebie a samo muzeum, nawet gdy odwiedzi się je kilka razy, nie będzie nudne.
Automatyczny przewodnik mówi w kilku językach.