cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Poradnik

Co warto zobaczyć w Wiedniu?

Wiedeń może być celem szkolnych wycieczek, romantycznych wypadów na weekend, czy też nawet rodzinnych wakacji. Wszystko z tego powodu, że miasto to posiada naprawdę liczne i bardzo zróżnicowane atrakcje, umiejące zapewnić naprawdę wiele potrzeb każdego turysty. Zanim jednak wsiądzie się w samolot, pociąg czy też samochód, warto najpierw dowiedzieć się, co warto zobaczyć we Wiedniu? Jakie są najważniejsze atrakcje tego miasta?

Innere Stadt

Innere Stadt to pierwsza, historyczna dzielnica Wiednia, która charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą atmosferą i klimatem. Historyczne centrum Wiednia wpisane zostało na światową listę UNESCO, a jego wąskie uliczki oraz charakterystyczne stylowe kamienice, potrafią przenieść turystę do nieco innego świata.
Dużą zaletą rozpoczęcia zwiedzania od tego właśnie miejsca, jest bliska odległość do wielu innych, niezwykle ważnych i atrakcyjnych miejsc, takich jak np. Katedra św. Szczepana. Jest to monumentalny budynek, który robi ogromne wrażenie nie tylko z zewnątrz, lecz również ze swojego wnętrza. Szczególnie mocno poleca się wjechać na szczyt dzwonnicy, gdzie podziwiać można Pummerin, czyli największy austriacki dzwon oraz jeden z trzech największych w Europie.

Hofburg

W niewielkiej odległości od katedry św. Szczepana znajduje się niezwykły obiekt, czyli Hofburg. Jest to jeden z największych kompleksów pałacowych na świecie, który składa się aż z 18 budynków, w których obecnych jest 2800 pomieszczeń. Co prawda wstęp jest płatny i wynosi aż 18 euro, lecz zdecydowanie warto się na taką przyjemność zdecydować, ponieważ wrażenia ze zwiedzania tych budynków i ich pomieszczeń będą z pewnością niezwykłe i niezapomniane.

Prater

Jeśli jednak zamiast zwiedzania katedr oraz historycznych budynków wolimy nieco zaszaleć i po prostu dobrze się bawić, poleca się wizytę w najstarszym na świecie parku rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie jest tu aż około 250 różnego rodzaju atrakcji w postaci kolejek górskich, karuzel, czy też znany na całym świecie wiedeński diabelski młyn. Co prawda park został zbudowany w roku 1897, lecz nadal cieszy się ogromną popularnością, oraz niezwykłą atmosferą i licznymi atrakcjami. Co bardzo ważne, wejście na teren parku jest zupełnie darmowe, a opłacie wymaga jedynie skorzystanie z każdej atrakcji pojedynczo.

Podsumowanie

Stolica Austrii to niezwykłe miasto — z jednej strony przepełnione piękną architekturą oraz rewelacyjną atmosferą, lecz z drugiej jest to miasto nowoczesne, wypełnione atrakcjami dla każdego. Zdecydowanie warto tu przyjechać i cieszyć się możliwością poznawania tego pięknego miasta.