cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo Poradnik

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to niezwykle miasto — przepełnione historią, urokiem oraz licznymi zabytkami. Co jednak bardzo ważne dla turysty pierwszy raz odwiedzającego to miejsce, Paryż potrafi być nieco przytłaczający. Jest w nim po prostu nazbyt wiele rzeczy do zobaczenia. Co można zobaczyć w Paryżu, gdy jest się w nim pierwszy raz? W jaki sposób zaplanować pobyt, aby czas spędzony w stolicy Francji wykorzystać jak najefektywniej?

Najważniejsze atrakcje

Nie da się ukryć, że zdecydowanie największą klasyką i miejscem kultowym w Paryżu, jest oczywiście wieża Eiffla. Ten liczący sobie 324 metrów kolos, jest obiektem znanym dosłownie na całym świecie. Nazywana przez francuzów żelazną damą wieża, jest oczywiście udostępniona dla turystów. Warto więc podczas pobytu wjechać na taras widokowy skąd rozpościera się rewelacyjny widok na całe miasto.

Innego rodzaju niezwykle ważnym miejscem w Paryżu jest Luwr. Jest to jedno z największych, a z pewnością posiadających największe skarby historii ludzkości muzeum na świecie. Liczba zgromadzonych artefaktów jest tak duża, że obejrzenie ich wszystkich zajęłoby dziesiątki lat. Warto przed udaniem się do Luwru wykupić przez internet bilet, co pozwoli nieco ominąć ogromną kolejkę do wejścia.

Innego rodzaju kultowym miejscem jest dotknięta ogromną tragedią Katedra Notre-Dame. Co prawda z powodu prowadzonych prac remontowych wejście do niej nie jest obecnie możliwie, lecz warto zobaczyć i podziwiać monumentalną budowlę, chociaż z zewnątrz.

Mniej znane, lecz warte zobaczenia atrakcje

Paryż to jednak nie tylko znane i rozpoznawalne na całym świecie obiekty, lecz również wiele innych, nieco mniej medialnych, ale z pewnością wcale nie gorszych miejsc. Co w takim razie można dodatkowego zobaczyć w tym pięknym mieście?
Szczególnie dużej uwadze warto poddać same paryskie mały uliczki, które są nie tylko niezwykle urokliwe, lecz również przepełnione paryskim folklorem i atmosferą. Warto podczas takiego zwykłego spacerowania przystanąć i wejść do jednej z wielu okolicznych kawiarni, aby cieszyć się w spokoju atmosferą Paryża.

Równie ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Ogród Luksemburski, czyli duży miejski park, który z pewnością będzie rewelacyjnym miejscem na odpoczynek i podziwianie pięknych zakątków Paryża.
Nie sposób na mapie Paryża nie postawić wykrzyknika również przy kultowym kabarecie Moulin Rouge, w którym wieczorne spektakle z pewnością będą przeżyciem, które pozostanie w pamięci do końca życia. Zdecydowanie warto się na takie widowisko wybrać.