cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo

Balmoral Castle

Podróżowanie to jeden z ważniejszych elementów w życiu człowieka. Na świecie istnieje wiele pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Jednym z nich jest Balmoral Castle znajdujący się w Szkocji. Zamek ten odwiedza rzesze turystów z wielu zakątków świata, a więc koniecznie trzeba go zobaczyć, będąc w tym kraju.

Ciekawa historia i piękny krajobraz

Zamek Balmoral został wybudowany w 1855 roku. Nastąpiło to niedługo po tym, jak posiadłość została kupiona przez księcia Alberta. Nieruchomość zaprojektował Wiliam Smith. Architekt stworzył taki projekt, aby w jak największym stopniu była chroniona prywatność rodziny królewskiej.

Ciekawostką jest fakt, że zamek pomimo możliwości jego odwiedzania jest naprawdę zamieszkiwany. Balmoral Castle to letnia rezydencja, która jest ulubionym miejscem królowej Elżbiety II. Niestety jednak turyści nie mogą obejrzeć całego zamku, a tylko wybrane pomieszczenia.

Natomiast jeżeli chodzi o teren otaczający zamek to, jest on praktycznie w całości dla odwiedzających. W okresie letnim stanowi to dużą atrakcję dla osób lubiących piękne widoki terenów zielonych.

Podróż tylko samochodem

Ważną informacją dla każdej osoby, która chce odwiedzić tę posiadłość, jest brak bezpośredniej komunikacji publicznej, a więc trzeba wybrać się tam własnym samochodem. Jeśli jednak do Szkocji przyjechaliśmy wyłącznie w celach turystycznych, możemy skorzystać również z możliwości wypożyczenia pojazdu.

Własny środek transportu to konieczność, ponieważ zamek jest oddalony o wiele kilometrów od większych miast tj. Edynburg czy Glasgow. Nie ma też możliwości dojechania innymi środkami transportu, ponieważ nie ma w pobliżu lotnisk ani stacji kolejowych.

Zanim wybierzemy się w to piękne miejsce przed wyjazdem, trzeba upewnić się, że będzie ono dostępne dla zwiedzających. Jak w każdym podobnym miejscu obowiązują konkretne godziny otwarcia dlatego uzyskanie takiej informacji, jest niezbędne.

Bilety wstępu czy obowiązują każdego?

Zwiedzanie wielu miejsc zazwyczaj wiąże się z pewnym wydatkiem. Nie chodzi tu wyłącznie o dojazd, ale także o zakup biletu. Ceny są uzależnione oczywiście od wieku i ilości osób chcących wejść na dany teren. Tak samo wygląda to w przypadku zamku Balmoral.

Aby wejść na jego teren, trzeba zakupić bilet wstępu. To ile za niego zapłacimy, zależy od tego, czy wybieramy się tam sami, czy z dziećmi. Inna cena obowiązuje także seniorów i studentów.

Pomimo konieczności zakupu biletów nie warto rezygnować ze zwiedzania tak urokliwego miejsca. Poznanie historii zarówno powstania zamku, jak i rodziny królewskiej to coś, co powinien przeżyć każdy pasjonat historii i pięknych miejsc.