cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Poradnik

22 cudowne zamki w Szkocji

Z całą pewnością można stwierdzić, że bardzo dobrym celem podróży jest Szkocja. Panuje tam fantastyczny klimat, a także można zwiedzić szereg różnego rodzaju ciekawych zabytków. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim zamki. Wiele osób zastanawia się, jakie zamki w Szkocji najlepiej zwiedzić. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze pomysły.

Zamek w Edynburgu

Wśród najbardziej popularnych zamków w Szkocji można przede wszystkim wymienić zamek w Edynburgu, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób. Jest to jeden z największych, a także najstarszych zamków w całej Wielkiej Brytanii. Stanowi symbol całej Szkocji, a nie tylko Edynburga, w którym się znajduje. Zamek znajduje się na szczycie skalistego wzniesienia, co sprawia, że można z niego podziwiać fantastyczne widoki na miasto. Jest to miasto, które z całą pewnością jest warte odwiedzenia, głównie ze względu na swój niepowtarzalny charakter.

Dunnottar

Kolejnym bardzo popularnym zamkiem, który znajduje się w Szkocji z całą pewnością jest Dunnottar Castle. Umieszczony jest on w północno-wschodniej części kraju, w pobliżu takiego miasta jak Stonehaven. Oprócz tego dodatkowo znajduje się również nad Morzem Północnym. Zamek położony jest na szczycie klifów, co sprawia, że widok z jego okolicy jest bardzo niepowtarzalny. Niestety zamek do czasów współczesnych nie ocalał w całej okazałości i obecnie można zwiedzać jedynie jego ruiny. Pochodzą one z przełomu piętnastego oraz szesnastego wieku.

Balmoral

Wśród różnych zamków znajdujących się w Szkocji można również wymienić posiadłość Balmoral. Obiekt ten posiada powierzchnię, która liczy około dwadzieścia tysięcy hektarów. Znajduje się około osiemdziesiąt kilometrów od takiego miasta jak Aberdeen w Szkocji. Dodatkowo warto wspomnieć, że położone jest również nad rzeką Dee. Jest to jedna z niewielu rezydencji królewskich, która pozostaje prywatną własnością rodziny królewskiej. Warto ją zobaczyć.

Glamis

Kolejnym bardzo popularnym zamkiem w Szkocji jest obiekt taki jak Glamis. Znajduje się on w Glamis w hrabstwie Angus. Zamek jest uznawany za najbardziej nawiedzone miejsce w całej Szkocji. Dlatego bardzo wiele osób tak chętnie go odwiedza. Zamek pochodzi z jedenastego wieku, jednak w siedemnastym wieku dokonano jego rozbudowy. Wokół zamku można znaleźć przepięknie utrzymane ogrody, które z całą pewnością warto zobaczyć. Jest to miejsce o niepowtarzalnym charakterze, w którym można poznać bardzo wiele historii Wielkiej Brytanii. Obiekt bez większych problemów można zwiedzać.