cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Poradnik

Wakacje w Grecji – 5 miejsc, które musisz odwiedzić

Grecja to kraina bogów i bogowie stworzyli tam cały szereg atrakcji, do których dzisiaj przyjeżdżają turyści z całego świata. Trudno jest się nawet oprzeć wrażeniu, że wraz z pobytem w Grecji obcuje się bardzo blisko z bogami z Olimpu.

Jak znaleźć ciekawe miejsca w Grecji

W całej Grecji jest bardzo dużo ciekawych miejsc. Natomiast Grecję można podzielić na tę na lądzie i tę na wyspach. W każdym najmniejszym greckim zakątku znajdzie się coś godnego uwagi mimo faktu, że czasami trudno jest odwiedzić i zwiedzić dosłownie całą Grecję. Niektórzy turyści przyjeżdżają bezpośrednio na daną grecką wyspę a inni tylko do miejscowości znajdujących się na głównym lądzie. Jednak zawsze warto jest sięgnąć po przewodnik po Grecji a przynajmniej po miejscu, do którego przyjechaliśmy.

Wyspa Korfu

Bardzo często odwiedzanym w Grecji miejscem jest wyspa Korfu. Na wyspie jest wiele ciekawych miejsc zakwaterowania, znajduje się tak akwapark oraz pałac Sisi Korfu. Pałac został zbudowany na życzenie cesarzowej austriackiej Elżbiety, popularnie zwanej Sisi. W tym miejscu znajduje się nie tylko budynek ale także i piękne ogrody. Cały pałac wybudowany został w neoklasycznym stylu i dzisiaj zwiedzić można tylko jego fragment.

Top miejsca warte uwagi w Grecji

Jak nie zobaczyć w Grecji popularne meteory? Są to pionowe skały w kształcie licznych maczug i szpikulców. Znajdują się one w okolicy miasta Kalambaka w równinie tesalskiej w środkowej części Grecji. Jest to inaczej masyw skalny na szczycie którego znajdują się mnisie klasztory. Miejsca do odwiedzenia dla turystów są dostępne tylko do pewnego poziomu i wchodzi się na nie po schodach.

Bardzo ciekawe są Mykeny, prastare budowle, których szczątki są możliwe do obejrzenia po dziś w greckiej dzielnicy zwanej Peloponez. Warto też dodać, że to z Myken król Agamemnom wyruszył na podbój Troi by odbić piękną Helenę i że to ta historia została opisana przez Homera.

Stolica Grecji Ateny to obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki objazdowej po Grecji. Zwiedzanie Aten to głównie wizyta w na Akropolu i w jego okolicach. Warto więc, będąc w tym mieście zajrzeć do Partenonu, Erechtejonu, Propylej i do świątyni NIKE.

W Grecji na każdym kroku spotyka się historie rodem z mitów greckich. Przykładem takim może być miasto Delfy, które uważane było za siedzibę Apollina, boga sztuki i piękna. Dzisiaj tysiące turystów chcą wędrować trasą prowadzącą bezpośrednio do świątyni Boga, chcą poznać starożytna historię i poczuć jej magię.
W Grecji jest wiele bardzo ciekawych i interesujących miejsc godnych uwago turysty i nie tylko.