cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo Poradnik

Portugalia ciekawe miejsca

Nie da się ukryć, że jeśli chce się spędzić wakacje w Portugalii na zwiedzaniu miast i obecnych w nich zabytków, zdecydowanie warto rozpocząć tę czynność właśnie w stolicy, czyli Lizbonie. Na co konkretnie można się natknąć w tym mieście? Lizbona nie bez powodu zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych stolic starego kontynentu, rewelacyjnie łącząc ze sobą wiekową historię z nowoczesnością. Szczególnie warta zobaczenia jest Alfana, czyli najstarsza dzielnica, w której znaleźć można liczne, bardzo wąskie uliczki, nadające tej części miasta niepowtarzalnego klimatu.

Wioska Marvão

Niedaleko Lizbony, w dość niewielkiej odległości do granicy z Hiszpanią, mieści się najwyżej położona wioska w całym kraju, czyli Marvão. Zaliczana jest ona do jednych z najładniejszych miejsc w całej Europie, a to za sprawą widoku, jaki się z niej rozpościera. Szczególnie warto odwiedzić mieszczącą się w wiosce twierdze pochodzącą aż z XIII wieku, z której rozpościera się naprawdę piękny widok. Co bardzo istotne, mury pozostały właściwie nietknięte, więc cała okolica dzięki temu zyskuje niezwykłą atmosferę.

Sintra

Około 30 kilometrów od Lizbony mieści się inna, również bardzo ciekawa wioska o nazwie Sintra. Położona jest w dość intensywnie zalesionych wzgórzach. Co jest w niej tak szczególnego? Chodzi oczywiście o pałac Pena, czyli niezwykle urokliwą willę, która swoim wyglądem przypomina bajkowe wręcz budowle. Liczne wieżyczki, charakterystyczne mury i ocierające się nieco o kicz barwy powodują, że budowla ta jest niezwykła i bardzo szczególna. Jest na tyle ważna, że została wpisana na światową listę UNESCO.

Portugalia ciekawe miejsca

Portugalia, choć jest krajem znacznie mniej znanym niż Hiszpania czy też Włochy, to jednak pod względem atrakcji, czy też miejsc wartych zobaczenia, nie ma zupełnie czego się wstydzić. Oprócz bardzo interesujących miast, bajkowych zamków i przepięknych krajobrazów, posiada oczywiście także liczne plaży i przepiękne, zupełnie jak z pocztówki laguny. Jest to zatem miejsce niezwykle zróżnicowane, w którym każdy turysta i odwiedzający, znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu spędzi tu czas i wakacje w sposób możliwie jak najprzyjemniejszy.