cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo Poradnik

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Berlin to doprawdy olbrzymie, kilkumilionowe miasto. Co warto zobaczyć w Berlinie? Próba zdecydowania się na jedną atrakcję do zwiedzania jest chyba niemożliwa. Niezliczona ilość pięknych budynków, muzeów i kościołów może przyprawić o zawrót głowy. Jest kilka miejsc i zabytków, obok których naprawdę NIE MOŻNA przejść obojętnie.

Zwiedzaj za darmo

Siedziba niemieckiego parlamentu, czyli Reichstag to zdecydowanie „must see” w Berlinie. Reichstag to wielka, przeszklona kopuła z tarasem widokowym z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Wejście tutaj jest bezpłatne, trzeba jednak wcześniej zarezerwować sobie wejściówkę. Można to zrobić poprzez stronę internetową, tak więc łatwo, szybko i wygodnie. To niewiarygodne, ale w każdy wtorek o godzinie 13 w Filharmonii Berlińskiej organizowane są zupełnie darmowe koncerty. Jest to atrakcja, z której wprost grzechem byłoby nie skorzystać. Zupełnie za darmo zobaczyć można również pozostałości Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Checkpoint Charlie oraz Katedrę Berlińską.

Targi, to coś co mieszkańcy Berlina kochają najbardziej!

Jeśli wybierzemy się do Berlina w weekend, obowiązkowe jest zahaczenie o targ. W piątki można odwiedzić turecki targ, który organizowany jest przy Maybachufer. Nawet laika w świecie kuchni to miejsce przyprawi o zawrót głowy. Świeże owoce i warzywa, specyficzne przyprawy oraz specjały, których nie zobaczymy nigdzie indziej- dla tych rzeczy zdecydowanie warto na takim targu się pojawić. Może zamiast kolejnej sztywnej pamiątkowej figurki lepiej byłoby kupić zapas przypraw, które cały rok będą przypominać o naszej wycieczce? Zdecydowanie pomysł warty rozważenia! Targ jest czynny od 11:30 do 18 i bez problemu dojedziemy do niego metrem. Uwielbianym targiem jest również ten w Mauerpark. Jest to jeden z najpopularniejszych targów wśród turystów, czynny w każdą niedzielę.

Kilka informacji praktycznych

Musimy pamiętać, że w Berlinie wprowadzona jest strefa ekologiczna. Oznacza to, że aby wjechać tam samochodem, musimy posiadać specjalną naklejkę. Naklejkę można bez problemu zamówić przez Internet. Najlepiej zrobić to bezpośrednio na stronie niemieckiego urzędu, ale jeśli nas to stresuje, w Polsce jest wiele biur które zajmują pośrednictwem w załatwieniu takiej naklejki, choć będzie to w tym przypadku droższe. Parkowanie aut również nie należy tutaj do tanich, tak więc najlepiej poszukać darmowego miejsca z dala od centrum i na dalszą wycieczkę wybrać się komunikacją miejską.