cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Budownictwo

Wynajem zwyżki – ceny i warunki

Wiele prac na wysokości musi zostać wykonanych z użyciem odpowiednich urządzeń. Najczęściej wykorzystuje się do tego zwyżki. Nie każda firma jednak je posiada. Na jakich warunkach można je wynająć?

Bez wątpienia zwyżki to uniwersalne i wszechstronne urządzenia dźwignicowe. Bywają niezastąpione przy takich pracach jak na przykład konserwacja instalacji technicznych na wysokości, montaż banerów reklamowych, mycie elewacji biurowca itd.

Od czego zależy cena wynajmu zwyżki?

Wynajem zwyżki opłaca się w wielu przypadkach bardziej niż zakup takiego urządzenia. Ma to najczęściej miejsce wtedy, gdy używa się zwyżek okazjonalnie, od czasu do czasu. Gdy natomiast takie urządzenie staje się wręcz niezbędne w wykonywanych pracach, wtedy lepiej zainwestować we własną zwyżkę.

Od czego zależy cena wynajmu zwyżki? Na ostateczny koszt wpływa tak naprawdę wiele różnych czynników. Przede wszystkim opłata zależy od czasu wynajmu. Wynajmujący ustala najczęściej stawkę godzinową, którą trzeba będzie opłacić. Na cenę może wpływać również miejsce docelowe pracy zwyżki. Jeśli trzeba będzie dojechać dość daleko, za każdy kilometr takiego dojazdu zostanie również pobrana opłata. W wielu przypadkach nie opłaca się zatem wynajmować zwyżki od mocno oddalonej od nas firmy. Cena wynajmu zależy również od rodzaju podnośnika i od planowanych prac.

Jakie są najczęstsze warunki wynajmu zwyżki?

Każda firma, która oferuję usługę wynajęcia zwyżki, ma oczywiście własne warunki, jeśli chodzi o udostępnianie takiego sprzętu klientom. Niektóre warunki powtarzają się jednak lub są podobne u różnych właścicieli zwyżek. Z jakimi zatem warunkami powinien liczyć się wynajmujący zwyżkę?

Wiele profesjonalnych firm decyduje się wynajmować zwyżkę tylko i wyłącznie z własnym operatorem. Wtedy do ceny wynajmu zwyżki trzeba jeszcze doliczyć koszt pracy takiej osoby. Zdarzają się jednak oferty wynajmu bez operatora. Wtedy wynajmujący musi przedstawić uprawnienia osoby, która będzie obsługiwała zwyżkę. Operatorem zwyżki może być osoba, która jest pełnoletnia, nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych (zaświadczenie od lekarza jest potrzebne do kursu operatorskiego). Uprawnienia są wydawane na okres 5 lat.

Firmy wynajmujące zwyżki najczęściej ustalają minimalny czas wypożyczenia urządzenia. Mogą to być na przykład 3 godziny. Najlepsze firmy podchodzą do każdego zlecenia wynajmu indywidualnie, co powoduje także ustalanie indywidualnych warunków wynajmu.

Zwyżki to urządzenia dźwignicowe, które przydają się w wielu pracach. Duży koszt zakupu zwyżek sprawia, że w wielu przypadkach opłaca się je wynajmować, zamiast kupować. Warto jednak wtedy przejrzeć wiele ofert, aby wybrać najkorzystniejszą.