cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

deweloperka

Szukasz partnera do deweloperki? Może zainteresuje Cię budowa nieruchomości biurowych?

Świetna koniunktura na rynku biurowym sprawia, że deweloperzy przybywają z dużymi inwestycjami w różnych większych miastach na terenie całego kraju. Inwestycja w takie czynności jak budowa nieruchomości biurowych jest niezwykle opłacalna, ponieważ w stolicy zanotowano na nie niezwykły popyt przy drastycznie małej podaży.

Nieruchomości biurowe królują

Najbardziej znana transakcja w tej dziedzinie w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku to zakup przez Google części biurowej kompleksu Warsaw Hub w stolicy. Był to największy jednorazowy zakup budowlany w historii polskiego rynku. Analitycy z Walter Herz poinformowali, że coraz niższa dostępność powierzchni biurowych daje potencjał do wzrostu stawek czynszowych. Rachunek jest prosty: wyższy czynsz = większe zyski z inwestycji. Transakcje związane z zakupem biur są odpowiedzialne za największy udział w wolumenie inwestycyjnym od stycznia do czerwca tego roku. W większości miast poziom wolnych biur spada. Najmniej jest ich w Trójmieście.

Przeznaczenie powierzchni biurowych

Wysokie zapotrzebowanie na biura generuje w dużej mierze sektor nowoczesnych usług dla biznesu. W zależności od miasta poziom wynajmu takich powierzchni przez tę branżę oscyluje wokół 40-50%. Dominująca grupa to firmy IT, ale dołączają do nich również operatorzy powierzchni elastycznych. Najwięcej inwestycji powstaje w Krakowie- jest to lider w regionie i drugi w kraju. Zanotowano tam dynamiczny wzrost w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku.

Co trzeba wiedzieć, inwestując w proces, jakim jest budowa nieruchomości biurowych?

Każda inwestycja powinna być przeanalizowana pod kątem wielu czynników. W przypadku nieruchomości biurowych należy wziąć pod uwagę wielkość miasta oraz odległość od jego centrum. W większych miastach szanse na wynajęcie lokalu na korzystnych warunkach są o wiele większe. Bardzo ważny jest oczywiście stan techniczny lokalu i jego wygląd, ponieważ ma być on wizytówką firmy. Duże znaczenie ma również otaczająca go infrastruktura. Najemcom zależy na dobrej komunikacji z biurem, dostępności sklepów i innych miejsc usługowych oraz na miejscach, w których można spędzać czas po pracy.

Jak można zauważyć, budowa nieruchomości biurowych może być dobrą inwestycją. Międzynarodowe koncerny coraz chętniej umieszczają swoje siedziby w Polsce, a to wiąże się z zapotrzebowaniem na powierzchnie biurowe, które są nowoczesne i funkcjonalne. Takie budynki muszą być wyposażone w najnowsze technologie i udogodnienia, które zagwarantują wszystkim komfortową pracę i czas pobytu. Lokowanie kapitału w nieruchomości biurowe to bardzo dobra inwestycja na przyszłość.