cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Poradnik

Nowe mieszkanie w Lublinie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Lublinie to kosztowna inwestycja, dlatego decyzję należy dobrze przemyśleć. Na co zwracać uwagę i jakimi przesłankami kierować się przy wyborze nieruchomości?

Odpowiednia lokalizacja

W ofercie deweloperów znaleźć można mieszkania zlokalizowane w różnych częściach Lublina. Standardowo największym powodzeniem cieszą się lokale w centrum miasta, ale nabywcy są zainteresowani również nieruchomości w innych dzielnicach. Dobre połączenia komunikacyjne, spora ilość zielonych terenów sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi, bliskość sklepów oraz szkół i przedszkoli – oto kwestie, na które nabywcy zwracają uwagę w pierwszej kolejności.

Metraż i przeznaczenie mieszkania

Szukając mieszkania na sprzedaż w Lublinie, trzeba się zastanowić nad jego przeznaczeniem. Pod innym kątem kupuje się nieruchomość dla siebie, a pod innym na wynajem. Specjaliści z firmy deweloperskiej Orion zwracają uwagę na pewną prawidłowość. Na wynajem kupowane są zazwyczaj mniejsze lokale – znalezienie chętnych np. na kawalerkę jest łatwiejsze niż w przypadku trzypokojowego mieszkania. Rośnie popyt na tzw. mikroapartamenty o bardzo małej powierzchni użytkowej, przeważnie poniżej 25 m kw. Na ich korzyść przemawiają atrakcyjne ceny. Z myślą o użytkowaniu mieszkania przez siebie i swoją rodzinę klienci firm deweloperskich kupują lokale o powierzchni użytkowej, która wynosi minimum 50 m kw.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Lublinie?

Ceny mieszkań w od deweloperów w Lublinie wydają się dość korzystne, jeśli porównać je np. ze stawkami obowiązującymi w Warszawie czy Trójmieście. W stolicy województwa lubelskiego za 1 m kw. trzeba zapłacić średnio 5-6 tys. zł (w stolicy ok. 10 tys. zł). Co ciekawe, nieruchomości z rynku wtórnego są niewiele tańsze. Trzeba rzecz jasna brać poprawkę na to, że finalna cena mieszkania jest zdeterminowana wieloma czynnikami. Sporo w tym momencie zależy od samego dewelopera, niemniej pod uwagę brane są także: metraż, lokalizacja, standard itp. Oferta deweloperska jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie.