cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

co robić w Kopenhadze
Budownictwo

Co robić w Kopenhadze podczas rodzinnego wyjazdu?

Wyjazd z dziećmi na wakacje to standard dla większości rodzin. Jednak zanim on nastąpi, warto poszukać takiego miejsca, które będzie odpowiadało zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Jednym z nich jest Kopenhaga, to miasto oferujące wiele atrakcji turystycznych dla osób w każdym wieku.

Kopenhaga popularne miejsce w Europie

Stolica Danii to bardzo popularny kierunek wśród turystów zatem co robić w Kopenhadze oprócz odpoczynku? Otóż miejsce to jest idealne dla osób lubiących przebywanie na pięknym łonie natury, jak i zwiedzanie wielu historycznych miejsc.

Dwa powyższe pomysły nie są dosyć atrakcyjne, jeśli chodzi o najmłodszych. Tak więc co jeszcze znajdziemy w tak pięknym i dużym mieście? Dla dzieci najważniejsza jest świetna zabawa, a taką zaoferujemy dziecku dzięki wizycie w Ogrodach Tavioli.

Znajdziemy tam atrakcje dla osób w każdym wieku co, pozwoli nie tylko na dobrą zabawę dzieci, lecz i rodziców. Oprócz tego dostępnych jest tam mnóstwo restauracji, a więc w każdej chwil możemy skosztować potraw, które nie zawsze są dostępne w naszym kraju.

Zoo w Kopenhadze najstarsze na naszym kontynencie

Ogrody zoologiczne przyciągają co roku rzesze turystów, zwłaszcza jeśli mają do zaoferowania wiele niespotykanych, gdzie indziej zwierząt. Początek tego miejsca to rok 1859 to właśnie ta data powoduje, że jest ono najstarsze w Europie.

Zoo dzieli się na kilka stref co niejako, wpływa na komfort zwiedzania. Oprócz żywych zwierząt znajdziemy tam również pamiątki w postaci figurek, koszulek itp. Dodatkowo jak w wielu miejscach Kopenhagi możemy zatrzymać się na chwilę w restauracji lub barze, aby nabrać sił na dalsze zwiedzania.

Dużym zaskoczeniem dla turystów jest możliwość zobaczenia diabła tasmańskiego, który jest bardzo rzadkim gatunkiem. Większość tych rodzajów zwierząt występuje właśnie w ogrodach zoologicznych co, ma uchronić je przed całkowitym wyginięciem.

Muzeum Narodowe historia w jednym miejscu

Jeżeli ktoś chciałby poznać historię Dani to muzeum Narodowe w Kopenhadze, jest do tego najlepszym miejscem. Znajduje się ono w samym centrum stolicy, przez co nie, musimy martwić się o to, jak tam dotrzeć. Jest ono również przyjazne dzieciom, gdzie poprzez zabawę mogą poznać trochę historii.

Dla odwiedzających dostępne są tam wystawy, historie znanych ludzi i wiele innych ciekawostek. Osoby chcące posłuchać ciekawych opowieści o kulturze i historii, mogą skorzystać z usług przewodnika. Przekaże nam on wiele interesujących informacji, które zaciekawią nie jednego turystę.