cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Propozycja do salonu
Dom

Propozycja do salonu — jakie doniczki sprawdza się najlepiej?

Domowe wnętrze można ozdobić na wiele sposobów. Znaczenie może mieć sama stylistyka, spójna w każdym pomieszczeniu, a także poszczególne meble i oczywiście dodatki. Nic tak nie dopełnia salonu, jak dobrze dopasowane akcesoria, m.in. zasłony, dywany, a także… doniczki! Mogą być nie tylko domem dla kwiatów, lecz także elementem aranżacji, która zachwyca elegancją. Wyjaśniamy, jakie doniczki do salonu sprawdzą się najlepiej. Zachęcamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze doniczki?

Wybór doniczki nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Akcesoria te to dom dla roślin, jak i drzewek, dlatego warto dokładnie przemyśleć ich zakup. Niewielkie kwiaty z pewnością dobrze pomieszczą się w małych donicach, np. plastikowych. Duże rośliny natomiast lepiej postawić w głębokich donicach, które masywnie stoją na podłodze. Wybierając doniczki do salonu, jednocześnie znaczenie będzie miała aranżacja, w jakiej mają stanąć. W dużym metrażu możesz pokusić się nawet o kilka kwiatów ustawionych w różnych miejscach. W małym pomieszczeniu natomiast wystarczy już jedna duża donica, która z pewnością stanie się centralną ozdobą pokoju. 

Co ważne, doniczki w salonie najlepiej stawiać przemyślanie, z uwzględnieniem specyfiki kwiatu — dowiedz się, jakie miejsce lubi, jasne czy może ciemne? Istotne będzie także to, czy roślina lubi być odsłonięta na działanie promieni słonecznych. Jednocześnie weź pod uwagę rozmiar akcesoriów oraz ich wzór, który powinien być spójny z resztą dodatków. 

Różne kształty doniczek do domu

Kupując donice do salonu, warto przyjrzeć się dostępnym kształtom. W końcu ich design wpłynie na ogólny odbiór pokoju, który jest centralnym miejscem w każdym domu. Do wyboru masz: 

  • donice okrągłe – zwykle są wykonane z ceramiki lub plastiku oraz innych materiałów. To tradycyjny wariant tych akcesoriów, który sprawdzi się w klasycznych wnętrzach lub nowoczesnych. Ozdoby wprowadzają delikatny element do wnętrza, a zarazem są zwykle dość pokaźnych rozmiarów;
  • donice kwadratowe – to szczególnie modne rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w duchu loftowym. Najczęściej są wykonane z ceramiki. Wyglądają bardzo elegancko i szykownie. Mogą być matowe, jak i na wysoki połysk;
  • doniczki do salonu na nóżkach – to równie atrakcyjne i nowoczesne rozwiązanie. Akcesoria te mogą być elementem wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Wiele z tych propozycji udostępnia sklep Ihaa: doniczki plastikowe, ozdobne i dekoracyjne. Przekonaj się o ich efektywności! 

Propozycje — najlepsze doniczki do salonu

Doniczki w salonie mogą mieć również różny materiał wykonania. To tak samo ważna kwestia, jak kształt tych dodatków. Do dyspozycji masz między innymi produkty plastikowe, które cechują się niską ceną, a także z włókna szklanego, jak i ceramiczne i betonowe czy drewniane. Wybór odpowiednich dodatków warto poddać chwili namysłu. Wpływają one bowiem na styl wnętrza. Do małego salonu lepiej dopasować delikatne tworzywa, z kolei do dużych przestrzeni bardziej masywne rozwiązania. Wiele takich znajdziesz na stronie marki Ihaa: https://ihaa.pl/. Marka gwarantuje certyfikowaną jakość oraz szybkie dostawy. 

Materiał zewnętrzny