Co warto zobaczyć w Barcelonie?

0
181

Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, które liczy ponad pół miliona mieszkańców. Miasto położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego jest pełne bogatej historii, kultury i szeregu imponujących atrakcji dla turystów. Katalonia to idealne połączenie nowoczesnych i starych miejskich stylów, co czyni to miejsce niezwykłym. Co warto zobaczyć w Barcelonie? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych atrakcji i zabytków hiszpańskiego miasta.

Torre Agbar

Torre Agbar – 38 piętrowy biurowiec i jednocześnie trzecia najwyższa budowla w Barcelonie. Wieżowiec otwarto w czerwcu 2005 roku i natychmiast zyskał niezwykłą popularność. Niektórzy turyści przyjeżdżają do miasta specjalnie, by go zobaczyć. Biurowiec jest spektakularnym widokiem dla miłośników architektury. Istnieje nawet turystyczna trasa autobusa prowadząca prosto do budynku. W nocy Torre Agbar jest oświetlany 4 tysiącami świateł LED.

La Rambla

La Rambla – ulica w centrum Barcelony. Bulwar stał się popularnym miejscem turystycznym, odwiedzanym od czasu do czasu przez mieszkańców. La Rambla to piękny deptak, wysadzany drzewami o długości 1,2 km. Wielu ludzi przychodzi tu, aby zobaczyć słynne mozaiki na chodnikach. Będąc w Barcelonie koniecznie trzeba odwiedzić tę ulicę. Wszędzie znajdują się kioski i sklepy z pamiątkami, gdzie można kupić prezenty dla znajomych i krewnych. Jest to jedna z najpiękniejszych ulic na świecie.

Park Cytadela

Park Cytadela został założony w 19 wieku. Przez długi czas był to jedynie zielony obszar. Obecnie park wyróżnia się przeróżnymi roślinami i drzewami. Na terytorium parku znajduje się również ogród zoologiczny. Barcelońskie zoo to świetne miejsce na spacer z dziećmi i wspólne odkrywanie świata dzikiej przyrody. W przeciwieństwie do wielu ogrodów zoologicznych park Cytadeli bardzo pozytywnie wpływa na zwierzęta.

Stadion Camp Nou

Camp Nou – stadion piłkarski w Barcelonie. Obiekt sportowy został otwarty w 1957 roku i od tego czasu popularną atrakcją turystyczną. Ten stadion jest największym w Europie i jednym z największych na świecie. Mimo, że Camp Nou jest używany przed wszystkim do spotkań piłkarskich, odbywają się tu także koncerty, pokazy, wystawy różnych artystów. Stadion Camp Nou i muzeum FC Barcelony jest obowiązkowym punktem każdego fana piłki nożnej.

Fontanna Montjuic

Fontanna Montjuic znajduje się na wzgórzu Montjuic, przed Palau Nacional. Ta piękna fontanna została stworzona przez Carlos Buigasom w 1929 roku. Jak sama nazwa wskazuje jest to magiczna fontanna. Umożliwia prezentowanie pokazów wodnych, świetlnych, co szczególnie niezwykle widać w nocy. Pokazy fontanny mają miejsce w piątek i sobotę od października do kwietnia. To piękne dzieło sztuki jest jedną z najlepszych atrakcji w Barcelonie.

Casa Mila

Casa Mila to zabytkowy budynek, powstały w 1906 roku. Dla odwiedzających Barcelonę jest to niezwykle ciekawy obiekt, dzieło sztuki. Casa Mila jest wykorzystywany wielokrotnie w literaturze i filmach. Kiedy budynek powstał, wiele osób nie doceniało pracy ze względu na niekonwencjonalny wygląd. Ponieważ konstrukcja jest dość wyjątkowa w swojej formie, niektórzy nie mogą pogodzić jej z innymi obiektami architektonicznymi w mieście.

Muzeum Picassa

Muzeum Picassa to miejsce przechowywania kolekcji słynnych dzieł sztuki malarza Pabla Picassa. W muzeum mieści się ponad 3500 prac. Wiele osób – zwłaszcza tych, którzy kochają sztukę nie mogą pominąć tego niezwykłego miejsca. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem sztuki, to na pewno zbiór dzieł sztuki Picassa zainteresuje cie. Muzeum Picassa zawiera wiele znanych obrazów malarza, ale także mniej znanych dla większości z nas.

Sagrada Familia

Sagrada Familia to jedna z najpiękniejszych, zapierające dech w piersiach katedr. Dzięki wspaniałej stylizacji zewnętrznej i wewnętrznej, dziesiątki tysięcy turystów przyjeżdżają z całego świata, aby na żywo ją zobaczyć. Każdy może przyjść i odwiedzić ten niesamowity budynek. Warto zwrócić uwagę, że Sagrada Familia przez dziesiątki lat nie została ukończona.

Park Guell

Park Guell kompleks z ogrodem i licznymi obiektami architektonicznymi. Park został zbudowany na początku 1900 roku. Miejsce to wyglądem przypomina małą krainę, pełną magii i tajemnicy. Zalicza się do ważniejszych atrakcji Barcelony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here