cudaarchitektury.pl

cudaarchitektury.pl – ciekawe budowle na świecie

Dom

Balicka Design – stylowe i ponadczasowe projekty domów

Zakup nowego domu to okazja do stworzenia zupełnie nowych i oryginalnych aranżacji wnętrza. To moment, w którym Twoje marzenia odnośnie pięknego i funkcjonalnego wnętrza mają szansę się urzeczywistnić. Pomoże Ci w tym profesjonalny architekt wnętrz. Zastanawiasz się jak go znaleźć?

W poniższym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z architektem wnętrz i jak wybrać osobę, która przekuje Twoje marzenia i wyobrażenia dotyczące nowego domu w realny projekt.

Architekt wnętrz: Kim jest? Czym się zajmuje?

Architekt wnętrz jest często mylnie utożsamiany z dekoratorem wnętrz. Tymczasem, zakres jego wiedzy i umiejętności jest znacznie szerszy. Dzięki temu oferowane projekty domów są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne, spersonalizowane oraz zgodne z technicznymi wytycznymi. 

Przykładowo: Zdarzają się sytuacje, w których pewnych kwestii nie można poddać zmianom, gdyż naruszyłyby one stabilność konstrukcji. Architekt wnętrz wie to i rozumie. Dekorator nie zawsze, gdyż odpowiada on wyłącznie za warstwę wizualną. 

Dodatkowym atutem współpracy z architektem jest kompleksowe wsparcie, które uzyskujesz na etapie wyboru materiałów wykończeniowych. Architekt wybiera wszystkie elementy i dba o to, by pasowały one do ustalonej koncepcji. Do obowiązków architekta należy również przygotowywanie wizualizacji pokazujących, jak w przybliżeniu będą wyglądały wykończone wnętrza.

Twoja współpraca z architektem może zakończyć się na etapie przygotowania projektu i zestawienia materiałowego (lista wszystkich użytych w projekcie materiałów, mebli i wyposażenia wraz z potrzebnymi ilościami oraz informacją o tym, gdzie można je zamówić) lub toczyć się dalej. Doskonałym tego przykładem jest oferta firmy Balicka Design. Obejmuje ona cztery formy współpracy z klientem – od konsultacji, po realizację projektu “Pod klucz”.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta wnętrz?

Często zdarza się, że klienci architektów wnętrz sięgają po kontakty z polecenia. To ten moment, w którym myślisz sobie: „Anka jest zadowolona, to ja też będę.” I faktycznie w większości przypadków współpraca z architektem z polecenia układa się dobrze. Nie możesz jednak wykluczyć sytuacji, w której Twój kontakt z architektem z polecenia okaże się kompletną porażką. Jak się przed tym uchronić?

Wybór architekta warto zacząć od stylistyki. W tym celu należy przejrzeć projekty wnętrz domów w jego portfolio. Wystarczy kilka projektów przygotowanych dla różnych klientów, żeby rozpoznać ulubioną, dominującą stylistykę, w której dany architekt wykonuje projekty. Jeśli ta stylistyka Ci odpowiada, najprawdopodobniej będziesz zadowolony ze współpracy. Jeśli jest całkowicie sprzeczna z tym, czego oczekujesz warto szukać dalej. Nawet jeśli to oznacza rezygnację z poleconych kontaktów i konieczność zaufania wyszukiwarce Google. Na dobry początek sprawdź ofertę firmy Balicka Design. W jej projektach króluje ponadczasowa elegancja, przytulna atmosfera i naturalne materiały.